Az üvegszövet háló előnyei
Ahogy a fentiekben is említettük, az üvegszövet hálóknak két fontos alkalmazási területük van: a homlokzati hőszigetelő rendszerek és a vakolatok erősítése.
Dryvit háló: homlokzati hőszigetelő rendszerek erősítése
A homlokzati hőszigetelő rendszerek erősítése esetén az üvegszövet háló több funkciót is ellát:
- Biztosítja a rendszer ütésállóságát
- Biztosítja a felület simaságát
- Védi a homlokzatot a környezeti hatásoktól. Például: fagy, pára.
Vakolatok erősítése
Ebben az esetben az üvegszövet hálót leggyakrabban a vakolat repedésének megerősítésére szokták használni. A vakolatban keletkezhet húzófeszültség különböző okok miatt (az alap mozgása, a vakolatban lévő anyagok tágulása és zsugorodása). Az üvegszövet háló feladata pedig az, hogy eloszlassa ezt a feszültséget az egész felületen.
A repedések megelőzése mellett még a repedések javításához is szoktak üvegszövet hálót használni.
Üvegszövet háló felrakása
Az üvegszövet háló pozitív hatásait csak akkor fogjuk érezni, ha megfelelően helyezzük fel.
Hőszigetelő rendszerek esetében a hőszigetelő lapokra felhordott glettanyagba kell elhelyezni. A sorrend fontos, ha a hálót helyezzük fel először és arra alkalmazzuk a glettanyagot, akkor nem fogjuk az optimális hatást elérni.
Vakolat erősítésnél pedig arra kell figyelni, hogy ne rögtön az alapfelülethez rögzítsük az üvegszövet hálót. Érdemes először felvinni az alapvakolat 60-70%-át (vastagságban) és kiegyenlíteni azt. Ezután kell felhelyezni az üvegszövet hálót, majd felvinni a vakolat maradékát. Fontos, hogy a kész vakolat esetében már ne látszódjon ki az üvegszövet háló.